Завдання 3. Розгляньмо детальніше віріон нового коронавірусу. Згадаймо, що віріон — це вірусна частинка. Виконайте, будь ласка, інтерактивне завдання 2 «Збери віріон» на навчальній сторінці НУШ та зробіть скриншот екрана після завершення завдання. Виконане завдання надішліть учителю. (https://nus.org.ua/covid19/urok-dlya-uchniv-9-10-klasiv-no-video/)
Щодня вчені дедалі більше дізнаються про SARS-CoV-2 Діагностика була зроблена завдяки тому, що китайські вчені відразу провели секвенування цього вірусу – дізналися послідовність нуклеотидів у його РНК – і опублікували цю структуру в науковій літературі. Завдяки цьому вчені з усього світу отримали оперативну можливість працювати над розробкою вакцини та ефективних ліків, яка зараз триває.
Імунна система завжди бореться з інфекціями, але не завжди буває успішною в цій боротьбі. Є таке поняття, як “специфічний імунітет” — він утворюється або після хвороби, або завдяки введенню вакцини. Оскільки цей коронавірус — новий для всіх вірус, практично ні в кого немає до нього специфічного імунітету. Наразі вчені працюють над розробкою вакцини, яка допомагатиме організму людини виробляти специфічний імунітет проти SARS-CoV-2. Карантин не убезпечує від захворювання, він дозволяє розтягнути інфікування максимально в часі, оскільки ми не можемо йому запобігти (вакцини немає). Ми розтягуємо його в часі для того, щоб не перевантажувати лікарні одномоментно великою кількістю пацієнтів і дати можливість якісно і ефективно надавати допомогу тим, хто її потребують. Тепер ви вже знаєте чимало інформації про збудника хвороби COVID-19 – вірус SARS-CoV-2 – та розумієте важливість дотримання карантинних заходів і правил особистої гігієни. Але щодо цієї теми є чимало інформації, до якої потрібно ставитися критично та перевіряти. Виконайте завдання 5 за цим посиланням (https://nus.org.ua/covid19/urok-dlya-uchniv-9-10-klasiv-no-video/).
Можливість виникнення НС техногенного характеру більша в тих регіонах, де більша техногенна навантаженість території, тобто велика кількість об'єктів народного господарства: підприємств, трубопроводів, транспорту, які можуть бути причиною аварій. Деякі з них називають потенційно небезпечними об'єктами (ПНО), тобто такими, на яких використовують, виготовляють, переробляють, зберігають чи транспортують небезпечні речовини та біологічні препарати.
Небезпечними називають біологічні, хімічні, токсичні, вибухові, окислювальні, займисті речовини. До біологічних препаратів належать речовини біологічного походження, що небезпечні для життя та здоров'я людей та довкілля.
Є об'єкти, на яких є реальна загроза виникнення аварії внаслідок порушення умов експлуатації (наднормативний викид небезпечних речовин, пожежа, вибух тощо). Вона може призвести до небезпечної події чи надзвичайної ситуації техногенного характеру. З метою захисту від таких аварій, населення має знати фактори ураження кожної з них.