понедельник, 6 апреля 2020 г.

08.04 Практична робота «Основи накладання шин з підручного матеріалу».


Мета: доповнити уявлення про  травми поняттями переломи, вивихи, травматичний шок. Допомогти усвідомити значення знань ПМД в сучасному світі. Показати зв'язки між якістю надання ПМД при переломах та вивихах та життям потерпілого. Порівняти види накладання шин  в залежності від локалізації, важкості, тощо.

Основні поняття:
1. Транспортна іммобілізація — заходи щодо забезпечення не­рухомості кісток у місці перелому. Здійснюється накладанням відповідних шин, виготовлених з табельних чи підручних матеріалів, фіксацією двох розміщених поряд суглобів тощо. Такі заходи зменшують біль, що попереджає розвиток шоку.
2. Види шин.
Промисловість випускає кілька видів табельних шин:
• драбинчаста шина Крамера — виготовляється з гнучких ме­талевих дротів і використовується для іммобілізації верхніх кінцівок;
• сітчаста металева шина — застосовується для іммобілізації верхніх кінцівок, під час переломів у ділянці гомілкового суглоба, їй легко надати необхідну форму;
• фанерна шина — виготовляється різної довжини,  не піддається моделюванню, у випадку використання обгорта­ється ватно-марлевими серветками;
• транспортна шина Дитеріхса — виготовляється з деревини; складається з двох розсувних планок різної довжини, рухомої підошви і палички-закрутки для витягування кінцівки. Використовується для іммобілізації нижніх кінцівок.
3. Підручними засобами можуть слугувати відрізки фанери, картону, палички, різні побутові предмети, використовуючи які, можна забезпечити нерухомість кісток у місці перелому.
Завдання: уважно за допомогою інструктивних карток показати правила накладання шин  при ураженні певної ділянки тіла (можна зняти відео та переслати у Viber).
Інструктивні картки тут

Комментариев нет:

Отправить комментарий